Polipropilen

Polipropilen, pek çok sektörde ham madde olarak kullanılır. Dayanıklı ve sert olan plastiğin bir türüdür. Asitlere ve ayrıca bazlara karşı çok dayanıklı ve dirençli olmasından kaynaklı özellikle otomotiv sektöründe kullanım oranı gayet yüksektir. Aslında tek bir molekülden oluşan bu plastik türü, bir kaç işlemden geçirildikten sonra polimer halini alır.

Polipropilen Nedir?

Plastik çeşidi olan Polipropilenin özgül ağırlığı oldukça düşüktür. Aynı zamanda jelatinin de ham maddesidir. Güneş ışığına karşı dayanıklıdır.

Polipropilen Nerelerde Kullanılır?

Kullanım avantajları pek çok olan polimerler, çok dayanıklıdır. Çevre koşullarına ve darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Bir çok kimyasal ile beraber üretildiği zaman daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Ultraviyole stabilizatörü ile beraber üretildiği zaman yüzeyi daha sert ve çizilmez olur. Polipropilenin en mühim özelliklerinden bir tanesi de insan vücudu tarafından emilmeyen yegane dikiş türüdür. Bu sebeple hasta sağlığı açısından ameliyathanede genellikle polipropilenden üretilmiş dikişler kullanılır.